Skip to content

Krónikus belgyógyászati osztály

Osztályvezető főorvos: Dr. Drácz Lajos

Belgyógyász szakorvosok:
– Drácz Lajos, belgyógyász- gasztroenterológus szakorvos
– Denkler Gábor, belgyógyász-diabetológus, mozgásszervi rehabilitációs szakorvos
– Abdul Rakeb Al-Shamiry, belgyógyász-kardiológus szakorvos

Osztályvezető ápoló: Maróthyné Eredics Tímea, diplomás ápoló

Elérhetőségek:
A Krónikus Belgyógyászati Osztály közvetlen elérhetősége, ahol a beteg általános állapotáról az osztályvezető ápoló és az ápoló személyzet kompetenciájának megfelelően felvilágosítást tudnak adni:

+36-95/523-003
+36-95/523-000/177 mellék (15:00 óráig
+36-95/523-000/100 mellék (15:00 órától

Osztályvezető főorvos elérhetősége:
+36-30/456-0176

Osztályvezető ápoló elérhetősége:
+36-20/852-2101

Az osztály működési rendje:

A Sárvári Szent László Kórház Krónikus Belgyógyászati Osztálya 20 ágyon látja el a gyógykezelésre, ápolásra szoruló betegeket. Kórtermeink 2-3 ágyas elosztásúak, a szükséges bútorzattal felszereltek. Minden kórteremhez saját akadálymentesített vizesblokk tartozik.

Az osztály alaptevékenysége:

– idős, elesett állapotú betegek szakellátása, aktív gyógykezelésének folytatása, belgyógyászati, traumatológiai, sebészeti, neurológiai betegségek, általános daganatos betegségek kezelése,
– az egyének egészségének lehetséges mértékű helyreállítása, további állapotromlásuk mérséklése, illetve megakadályozása,
– segíteni a megváltozott egészségi állapotú egyént a közösségbe való beilleszkedésben,
– az ápolásra szoruló személyiségének tiszteletben tartásával, érdekeinek figyelembevételével, biztonságos környezetben emberközpontú, minőségi ápolás nyújtása,
– segíteni a páciens ápolási szükségleteinek kielégítését, gyógyulását, megváltozott életfunkciójuk lehetőségekhez mért helyreállítását, együttműködve az orvosokkal, hozzátartozókkal, háziorvosi és otthonápolási szolgáltatókkal,
– a mindenkor érvényben lévő jogszabályoknak, szabványoknak, hatósági előírásoknak megfelelően az Intézmény egészségügyi tevékenysége folyamatos, zavartalan üzemelésének biztosítása.

A betegfelvétel rendje

A Krónikus Belgyógyászati Osztályon a betegfelvétel előjegyzés alapján történik.
Előjegyzést kérhet a beteg háziorvosa, más egészségügyi intézmények szakorvosai, a járóbeteg szakellátás keretében működő szakrendelések szakorvosai.
A betegfelvétel koordinátora a mindenkori osztályvezető főorvos, távollétében a feladattal megbízott szakorvos. Elérhetősége: +36-30/456-0176
A betegellátás egy része a társadalombiztosítás által finanszírozott, illetve a 180 napnál hosszabb igénybevétel esetén térítési szabályzatunknak megfelelően kiegészítő térítési díj ellenében vehető igénybe.
Az Intézmény térítési díj szabályzata elérhető az alábbi helyen: https://korhazsarvar.hu/wp-content/uploads/2023/02/Az_egeszsegugyi_es_azokhoz_kapcsolodo_egyeb_szolgaltatasok_teritesi_dij_szabalyzata_2022.pdf

Az osztály területi ellátási kötelezettség alapján működik, mely az alábbi:.

Sárvári Krónikus Belgyógyászati Osztály területi ellátási kötelezettsége

A területi ellátási területről érkező betegek felvétele az előjegyzés szerint történik.
Területen kívüli betegek ellátását szabad kapacitás esetén tudjuk csak vállalni.

Mit hozzon magával a felvételkor?

Betegfelvételhez szükséges okmányok:
– szakorvosi beutaló,
– személy azonosító kártya,
– lakcím kártya – vagy személyi igazolvány,
– társadalombiztosítási kártya (TAJ).

Az orvosi betegfelvételhez az alábbi dokumentumok szükségesek:
– korábbi zárójelentések, leletek,
– lista az Ön által szedett gyógyszerekről,
– közgyógyellátási igazolvány (ha van).

Célszerű már úgy megérkezni a kórházba, hogy az alábbi felszereléseket magával hozza:

Tisztálkodás
– szappan, törölköző, mosdó szivacs, papír zsebkendő, WC papír, fogkefe, fogkrém, fésű, borotválkozó eszközök,
– Evőeszközök: evőkanál, villa, kés, pohár, bögre, papírszalvéta,
– Ruházat: papucs, köntös, pizsama vagy hálóing, szabadidőruha, zárt cipő

Kórházi tartózkodása alatt saját ruháit használhatja, ha erre higiénés okból nincs lehetőség, akkor kórházi ruhát biztosítunk. Használhatja a saját rádióját, tévékészüléket, de kérjük, legyen tekintettel betegtársaira.

A beteg fekvőhelyét (kórterem, ágy) az osztályvezető főorvos vagy az ügyeletes orvos jelöli ki.

A kórházba NE hozzon magával:
– szeszes italt,
– ékszert, nagyobb összegű készpénzt!

Az Önnél lévő értéktárgyakról, kérésére tételes jegyzőkönyvet készítünk és biztosítjuk megőrzésüket. Kérjük, hogy erre vonatkozó igényét a nővérnek időben jelezze. Csak az értékmegőrzésre leadott értéktárgyakért, pénzért tudunk felelősséget vállalni.

A beteg:
– Kivizsgálása és kezelése kapcsán minden döntésben jogosult részt venni. Döntése előtt megfelelő szóbeli és írásbeli tájékoztatást kell kapnia.
– Orvosi dokumentumaiba betekinthet, arról saját költségén másolatot kérhet. Visszautasíthatja a kezelést (írásban).
– Eldöntheti, hogy melyik hozzátartozóját lehet tájékoztatni állapotáról. Felvételekor erről nyilatkozatot írhat alá.
– Orvosválasztásra vonatkozó kérését a szakmai lehetőségek, és az osztály munkarendje alapján igyekszünk figyelembe venni.

Orvosi felvilágosítás:
– Kórházi tartózkodása alatt mind az orvosokhoz, mind az ápolókhoz bizalommal fordulhat. Bár az ápolókkal – akiknek munkáját az osztályos vezető ápoló irányítja – valószínűleg gyakrabban találkozik, betegségére és gyógyítására vonatkozóan ők nem adhatnak felvilágosítást.
– A betegségéről, a szükséges vizsgálatokról és beavatkozásokról, a gyógyulás kimeneteléről kezelőorvosától kap tájékoztatást. Telefonon történő érdeklődésre csak a kórházi elhelyezés tényét közölhetjük.
– Ha egyéb, a fentiekben nem szereplő kérdése merül fel, az osztályon nyilvános helyen kifüggesztett kórházi „Házirend”-ben kérdésére feltehetően választ talál. Ha nem, forduljon bizalommal az osztályvezető ápolóhoz vagy a kezelőorvosához.

Látogatási rend:

Hétfő-Péntek: 15:00 órától 16:30 óráig

Hétvégén és ünnepnapokon: 10:00 órától 11:00 óráig és 15:00 órától 16:30 óráig

Ettől eltérő időpontban az osztályvezető főorvos adhat írásbeli rendkívüli látogatási engedélyt/Kapcsolattartási engedély

Súlyos állapotban lévő beteg esetén a hozzátartozó kérheti, hogy folyamatosan, a látogatási időn kívül is a beteg mellett tartózkodhasson.

Az ápolási tevékenység ideje alatt látogató a kórteremben nem tartózkodhat!
– Látogatási időn kívül a betegek és hozzátartozóik kizárólag a közös helyiségekben találkozhatnak.

12 éven aluli gyermeket a kórterembe vinni –esetleges fertőződésük és a lelki megrázkódtatás veszélye miatt– csak az ápoló személyzet engedélyével lehet.
Egy betegnél egy időben csak 2 látogató tartózkodhat!

 Betegszállítás:

Helyben kért vizsgálat (pl. röntgen) esetén a beteg szállítását az intézmény saját alkalmazottja, a beteghordó munkatárs végzi. Ha helyben nem megoldható a vizsgálat, akkor betegszállítóval szállítatjuk az ápoltat más Intézménybe, más szakellátó helyre pl. megyei kórházba.

Hazaszállítás –az ápolt állapotától függően– hozzátartozóval, vagy betegszállítóval történik. A szállítással kapcsolatos igényeket kérjük időben –de az elbocsájtás előtt legalább 1 nappal – jelezni!

Megszakítás